• 2013-2014 akademik yılı itibariyle başlattığımız mentorluk programımız kapsamında 4. Sınıf öğrencilerimizi çalışmak istediği alanda bilgi sahibi bir ODTÜ İktisat mezunu ile eşleştiriyoruz. Eşleşmeleri yaparken mezunumuzun çalışma alanı ile öğrencilerimizin ilgi alanlarının örtüşmesini dikkate alıyoruz. Mentorlarımız e-posta ve telefon yoluyla ve zaman zaman yüz yüze gerçekleştirdikleri görüşmeler ile öğrencilerimizin sorularını yanıtlıyor ve onlarla deneyimlerini paylaşıyorlar.
  • Mentorluk programında şirket CEO'larından eski Merkez Bankası başkanlarına, yurt dışında çalışan akademisyenlerden iktisat politikası yönlendirmiş politika yapıcılarına kadar birçok deneyimli mezunumuzun yanı sıra işe giriş sırasında karşılaşılabilecek son durumları aktarabilecek yeni mezunlarımız da vardır.
  • Mentorluk programımız sayesinde, mezuniyeti yaklaşan öğrencilerimiz gelecekle ilgili planlarını bu deneyimler ışığında yaparak avantaj sağlıyorlar. Yeni mezunlarımız mentorluk programı kapsamında yaptıkları görüşemelerden, işe alım süreçleri ve akademik başvurular konusunda çok faydalandıklarını her fırsatta dile getiriyorlar. Geçen yıldan itibaren 3. sınıf öğrencilerini de kapsama alacak şekilde genişletilen mentorluk programımız ODTÜ İktisat mezunlarını ayrıcalıklı kılmaya devam ediyor.


Neden ODTÜ İktisat?

İktisat Bölümünü Seçmek İçin 10 Neden

Mezunlarımız Neler Yapıyor

Mentorluk Uygulamamız

Yurtdışı İmkanlarımız

Sık Sorulan Sorular