İktisat Bölümü

Mevcut Öğrenciler

Son Güncelleme:
10/10/2018 - 15:00
Q: Mezuniyet dönemindeyim, not ortalamam 2,5 ve üstü, 8 ders alabilir miyim?
A: Hayır. Normal ders yükü kredili 5 ders, CGPA 2,0 ve üstü ise 6 ders, 2,5 ve üstü ise 7 ders. (Yönetmelik madde 18-1 ve 2).
Q: Mezuniyet dönemindeyim, önkoşulu olan bir dersi önkoşulu ile birlikte alabilir miyim? Örneğin, 301 ve 302 beraber alınabilir mi?
A: Hayır. Önkoşul tamamlanmadan bağlı dersler alınamaz.
Q: Bu dönem açılan dersler bana hitap etmiyor (!), derslerimi azaltabilir miyim?
A: Asgari ders yükü 3 kredili derstir. Normal koşullar altında öğrenci bunun altına inemez. (Mezuniyet durumundaki öğrenciler hariç.) Ancak, öğrencinin geçerli bir nedeni var ise, akademik danışmanın ve bölüm başkanının onayı ile azaltılabilir. (Yönetmelik madde 18-3).
Q: Uzaktan kayıt yapırabilir miyim, kaydımı bir arkadaşım benim yerime yapabilir mi vs.?
A: Kayıtlar şahsen yapılır. Gerekçeli durumda öğrenciye geç kayıt hakkı tanınır. Geç kayıt hakkı için öğrenci bir dilekçe ile bölüm başkanınlığına başvurur, mazereti uygun bulunduğu taktirde geç kayıt hakkı için Fakülte Yönetim Kurulu’na öğrenci adına bölüm başvuruda bulunur.
Q: Not-included (NI) olarak aldığım dersi normal statüye çevirebilir miyim?
A: Ekle/bırak süresi geçtikten sonra NI statüsünde alınmış bir ders normal statüye çevrilemez.
Danışman Yıl Soyadı Ofis
Elif Akbostancı I AA - ÇZ
KA - KH
A 212
Esma Gaygısız I DA - JZ
KI - MA
A 116
Mürüvvet Büyükboyacı I KA - ÖZ
(on leave)
A 104
Nil İpek Şirikçi I PA - ZZ
ME - ÖZ
A 26/B
Serkan Küçükşenel II AA - EZ A 014
Erkan Erdil II FA - PZ A 016
Serap Aşık II RA - ZZ A 215
Çınla Akdere III AA - ÇZ A 204
Erol Taymaz III DA - KZ A 216
Hakan Ercan III LA - ZZ A 207
Gül İpek Tunç IV AA - ÇZ A 217
Erdal Özmen IV DA - JZ A 214
Sheila Pelizzon IV KA - RZ A 001
Osman Gülseven IV SA - ZZ A 012
Şirin Saraçoğlu Minor AA - ZZ A 015
Ebru Voyvoda Master AA - JZ A 117
Onur Koska Master KA - ZZ A 013
Kağan Parmaksız Doctorate AA - JZ A 213
Dilem Yıldırım Doctorate KA - ZZ A 208
ADVISOR Oct 8 2018, Oct 9, 2018 Oct 10, 2018 Oct 11, 2018 Oct 12, 2018
Çınla Akdere - - - - - - 14:30 - 17:00 14:00 - 17:00 09:00 - 12:00
Dilem Yıldırım 12:30 - 13:30 12:30 - 13:30 10:00 - 12:00 - - - - - -
Ebru Voyvoda - - - 10:30 - 12:30 - - - 10:00 - 12:00 14:00 - 17:00
Elif Akbostancı - - - 10:00 - 11:30 13:45 - 15:00 - - - 13:00 - 15:00
Erdal Özmen 15:00 - 16:30 - - - 15:00 - 16:30 - - - 16:00 - 17:00
Erkan Erdil - - - 14:00 - 17:00 10:00 - 12:00 14:00 - 17:00 - - -
Erol Taymaz
Esma Gaygısız - - - - - - - - - 14.30 - 16.00 13.00 - 16.00
Gül İpek Tunç 10.30 - 12.30 - - - 10.30 - 12.30
13.30 - 15.00
- - - 13.30 - 16.00
Hakan Ercan
Kağan Parmaksız 13:30 - 15:00 10:30 - 13:30 12:00 - 13:30
Mürüvvet Büyükboyacı See Academic Advisor List
Nil İpek Şirikçi 13:00 - 15:00 - - - - - - 15:00 - 17:00 14:00 - 17:00
Onur Koska Approvals will be carried out by Ebru Voyvoda
Osman Gülseven - - - 14:00 - 17:00 16:30 - 17:30 16:30 - 17:30 14:00 - 17:00
Serap Aşık - - - 14:00 - 16:00 13:30 - 16:00 - - - - - -
Serkan Küçükşenel 15:40 - 17:00 13:40 - 17:00 15:40 - 17:00 - - - - - -
Sheila Pelizzon - - - 14:30 - 17:00 - - - - - - 15:30 - 17:00
Şirin Saraçoğlu - - - 13.30 - 16.30 - - - 13.30 - 16.30 09.30 - 12.00
13.30 - 17.00
Danışman Eylül 26, 2018 Eylül 27, 2018 Eylül 28, 2018
Çınla Akdere 14.30 - 17.00 14.30 - 17.00 14.30 - 17.00
Dilem Yıldırım 12.30 - 14.30 11.30 - 14.00 11.30 - 14.00
Ebru Voyvoda 13.30 - 16.30 13.30 - 16.30 10.00 - 12.00
14.00 - 17.00
Elif Akbostancı 13.00 - 15.00 13.00 - 16.00 13.00 - 16.00
Erdal Özmen 14.00 - 16.30 14.30 - 16.30 14.30 - 17.00
Erkan Erdil Danışman onayları Serap Aşık tarafından yapılacaktır.
Erol Taymaz 14.30 - 17.00 14.30 - 17.00 14.30 - 17.00
Esma Gaygısız - - - 11.00 - 16.00 12.00 - 16.00
Gül İpek Tunç 10.40 - 12.30
13.40 - 15.30
13.40 - 16.00 10.00 - 12.30
13.40 - 17.00
Hakan Ercan 14.00 - 16.00 10.00 - 12.00
14.00 - 16.00
10.00 - 12.00
14.00 - 16.30
Kağan Parmaksız 13.30 - 15.00 10.30 - 14.30 10.30 - 14.30
Mürüvvet Büyükboyacı 13.30 - 16.00 13.30 - 16.00 - - -
Nil İpek Şirikçi 14.00 - 16.30 14.00 - 16.00 10.00 - 11.30
14.00 - 16.00
Onur Koska 13.30 - 15.00 11.30 - 13.00 10.30 - 13.30
Osman Gülseven 14.00 - 17.00 - - - 14.00 - 17.00
Serap Aşık 13.30 - 16.00 13.30 - 16.00 14.00 - 16.30
Serkan Küçükşenel 13.30 - 17.00 13.30 - 17.00 - - -
Sheila Pelizzon - - - 10.00 - 12.30
13.30 - 17.00
09.00 - 12.30
13.30 - 17.00
Şirin Saraçoğlu 13.30 - 16.30 13.30 - 16.30 09.30 - 12.00
13.30 - 17.00
Code Course Section Instructor Day Time Room
ECON 101 Introduction to Economics I 1 Gül İpek Tunç Monday
Wednesday
13.40 - 15.30
08.40 - 10.30
FZ - 16
FZ - 14
ECON 101 Introduction to Economics I 2 Meltem Dayıoğlu Tayfur Tuesday
Thursday
09.40 - 11.30
13.40 - 15.30
FZ - 17
FZ - 16
ECON 101 Introduction to Economics I 4 Onur Koska Monday
Thursday
12.40 - 14.30
10.40 - 12.30
G - 206
FZ - 16
ECON 101 Introduction to Economics I 5 Hakan Ercan Wednesday
Friday
13.40 - 15.30
10.40 - 12.30
FAUD
FAUD
ECON 102 Introduction to Economics II 1 Ömer Kağan Parmaksız Monday
Friday
15.40 - 17.30
13.40 - 15.30
FAUD
FAUD
ECON 105 Introduction to Research Methods I 1 Osman Gülseven Wednesday 13.40 - 16.30 F - 14
ECON 105 Introduction to Research Methods I 2 Osman Gülseven Friday 08.40 - 11.30 FZ - 09
ECON 107 Economy, Society, and Civilization I 1 Sheila Pelizzon Thursday 10.40 - 13.30 FZ - 09
ECON 107 Economy, Society, and Civilization I 2 Çınla Akdere Wednesday 10.40 - 13.30 FZ - 09
ECON 122 Principles of Macroeconomics 1 Osman Gülseven Thursday 13.40 - 16.30 FZ - 15
ECON 201 Microeconomic Theory I 1 Serkan Küçükşenel Monday
Wednesday
13.40 - 15.30
10.40 - 12.30
FZ - 17
FZ - 16
ECON 201 Microeconomic Theory I 2 Onur Koska Monday
Wednesday
15.40 - 17.30
08.40 - 10.30
FZ - 16
FZ - 16
ECON 202 Macroeconomic Theory I 1 Şirin Saraçoğlu Tuesday
Thursday
08.40 - 10.30
09.40 - 11.30
FZ - 14
FAUD
ECON 202 Macroeconomic Theory I 2 Ebru Voyvoda Tuesday
Wednesday
08.40 - 10.30
11.40 - 13.30
FZ - 16
FAUD
ECON 205 Statistics for Economists I 1 Akdi Yılmaz Monday 09.40 - 12.30 FZ - 09
ECON 205 Statistics for Economists I 2 Erkan Erdil Monday 09.40 - 12.30 FZ - 16
ECON 206 Statistics for Economists II 1 Rukiye Dağalp Monday 09.40 - 12.30 FZ - 17
ECON 207 Social and Economic History I 1 Sheila Pelizzon Friday 09.40 - 12.30 F - 14
ECON 210 Principles of Economics 1 Fatma İsmihan Tuesday 14.40 - 17.30 U - 2
ECON 210 Principles of Economics 2 Yelda Erden Wednesday 14.40 - 17.30 IE - 04
ECON 210 Principles of Economics 3 Staff Friday 14.40 - 17.30 BMB - 1
ECON 211 Principles of Economics I 1 Staff Monday 13.40 - 16.30 IE - 03
ECON 301 Introduction to Econometrics I 1 Erdal Özmen Tuesday
Thursday
15.40 - 17.30
15.40 - 17.30
FZ - 16
FZ - 16
ECON 301 Introduction to Econometrics I 2 Dilem Yıldırım Monday
Tuesday
10.40 - 12.30
10.40 - 12.30
FZ - 14
FZ - 14
ECON 302 Introduction to Econometrics II 1 Ozan Eruygur Monday
Tuesday
08.40 - 10.30
13.40 - 15.30
FZ - 14
FAUD
ECON 311 Monetary Theory and Policy 1 Elif Akbostancı Tuesday 12.40 - 15.30 FZ - 14
ECON 312 Fiscal Policy and Public Finance 1 Serap Aşık Thursday 13.40 - 16.30 FZ - 09
ECON 353 Introduction to International Economics I 1 Erol Taymaz Wednesday 14.40 - 17.30 FZ - 16
ECON 354 Introduction to International Economics II 1 Elif Akbostancı Wednesday 10.40 - 13.30 FZ - 14
ECON 361 History of Economic Thought I 1 Çınla Akdere Friday 13.40 - 16.30 FZ - 16
ECON 400 Seminar in Economics Staff
ECON 401 Practical Training in Economics I Staff
ECON 405 Energy Economics I 1 Erkan Erdil Tuesday 09.40 - 12.30 FZ - 09
ECON 409 The World's Food and Econ. His. C. 1 Sheila Pelizzon Wednesday 09.40 - 12.30 FZ - 15
ECON 417 Mathematical Analysis for Economics 1 Nil İpek Şirikçi Thursday 08.40 - 11.30 FZ - 14
ECON 425 Environmental Economics 1 Serap Aşık Monday 14.40 - 17.30 FZ - 15
ECON 432 Economics for Inequality & Discrimination 1 Staff Friday 13.40 - 16.30 FZ - 15
ECON 442 Topics in Monetary Macroeconomics 1 Erdal Özmen Friday 12.40 - 15.30 FZ - 14
ECON 443 Game Theory and its Applications 1 Esma Gaygısız Thursday 11.40 - 14.30 FZ - 14
ECON 448 Technology and Industrial Dynamics 1 Erol Taymaz Tuesday 14.40 - 17.30 FZ - 15
ECON 452 Agricultural Trade Policies 1 Halis Akder Tuesday 09.40 - 12.30 FZ - 15
ECON 460 Structure of the Turkish Economy 1 Gül İpek Tunç Friday 09.40 - 12.30 FZ - 16
ECON 465 Development Economics 1 Cem Somel Monday 12.40 - 15.30 FZ - 14
ECON 466 Economics of Growth 1 Şirin Saraçoğlu Monday 09.40 - 12.30 FZ - 15
ECON 483 Applied Econometrics 1 Fatma Pınar Erdem Thursday 14.40 - 17.30 FZ - 14
ECON 495 The Labour Market in Turkey 1 Yıldırım Koç Wednesday 14.40 - 17.30 FZ - 14
Code Course Section Instructor Day Time Room
ECON 500 Mathematics for Economists 1 Nil İpek Şirikçi Tuesday 15.40 - 17.30 FZ - 09
ECON 501 Microeconomic Theory I 1 Serkan Küçükşenel Tuesday
Wednesday
10.40 - 12.30
13.40 - 15.30
FZ - 16
FZ - 09
ECON 502 Macroeconomic Theory I 1 Ebru Voyvoda Monday
Wednesday
15.40 - 17.30
15.40 - 17.30
FZ - 14
FZ - 09
ECON 507 Econometric Methods I 1 Dilem Yıldırım Monday
Tuesday
13.40 - 15.30
13.40 - 15.30
FZ - 09
FZ - 16
ECON 514 Macroeconomic Theory and Policy 1 Staff
ECON 589 Term Project Staff
ECON 595 Seminar Staff
ECON 599 Master's Thesis Staff
ECON 604 Topics in International Economics 1 Halis Murat Yıldız Thursday 09.40 - 12.30 F - 106
ECON 624 Financial Economics I 1 Esma Gaygısız Tuesday 13.40 - 16.30 F - 106
ECON 636 International Macroeconomics 1 Kağan Parmaksız Monday 10.40 - 13.30 F - 104
ECON 645 Applied Nonlinear Time Series Analysis 1 Nadir Öcal Tuesday 13.40 - 16.30 F - 104
ECON 667 Development Economics 1 Fikret Şenses Wednesday 14.40 - 17.30 F - 104
ECON 687 Research Methods and Ethics 1 Staff Monday 13.40 - 15.30 F - 106
ECON 693 Economics of Education, Health and Human Capital I 1 Aysit Tansel Monday 14.40 - 17.30 F - 104
ECON 696 Graduate Seminar in Economics Staff
ECON 698 Labour Market in Economics 1 Hakan Ercan Thursday 13.40 - 16.30 F - 104
ECON 699 Ph.D. Dissertation Staff
Subject Section Instructor
History of Economic Thought 01 Çınla Akdere
Applied Econometrics 02 Dilem Yıldırım
Turkish Economy, Growth and Development 03 Ebru Voyvoda
Topics in International Macroeconomics and Finance 04 Erdal Özmen
Industrial Dynamics 05 Erol Taymaz
Financial Markets and Development 06 Esma Gaygısız
Topics In Political Economy 07 Eyüp Özveren
Turkish Labor Markets 08 Hakan Ercan
Financial Markets and World Economy 09 Hasan Cömert
Economics of Development 10 İlhan Can Özen
Macro Economy 11 Kağan Parmaksız
Game Theory Experimental Economics 12 Mürüvvet Büyükboyacı
Mathematical Economics 13 Nil İpek Şirikci
Macroeconomics and Public Finance 14 Pınar Derin Güre
Environmental Economics 15 Serap Aşık
Market Design 16 Serkan Kücükşenel
Economic Growth in Historical Perspective 17 Seven Ağır
Topics in Economic and Social History 18 Sheila Pelizzon
Applied Finance – Stock Markets 19 Osman Gülseven
Economics of Technology and Innovation 20 Erkan Erdil
# Instructor
01 Staff
02 Staff
03 Kağan Parmaksız
04 Nil İpek Şirikçi
05 Erol Taymaz
06 Eyüp Özveren
07 Onur Koska
08 Erdal Özmen
09 Pınar Derin Güre
10 Aylin Ege
11 Hasan Cömert
12 Meltem Dayıoğlu Tayfur
13 Hakan Ercan
14 Esma Gaygısız
15 Erkan Erdil
16 Serap Türüt Aşık
17 İlhan Can Özen
18 Elif Akbostancı
19 Onur Yıldırım
20 Nadir Öcal
21 Şirin Saraçoğlu
22 Mürüvvet Büyükboyacı
23 Ebru Voyvoda
24 Sheila Pelizzon
25 Gül İpek Tunç
26 Staff
27 Staff
28 Serkan Küçükşenel
29 Dilem Yıldırım Kasap
30 Staff
31 Çınla Akdere
32 Seven Ağır
Instructor Special Studies Code
Çınla Akdere Special Studies 3110802
Seven Ağır Special Studies 3110804
Onur Koska Special Studies 3110806
Mürüvvet Büyükboyacı Special Studies 3110808
Nil İpek Şirikçi Special Studies 3110820
Kağan Parmaksız Special Studies 3110822
Erol Taymaz Special Studies 3110826
Eyüp Özveren Special Studies 3110834
Erdal Özmen Special Studies 3110840
Pınar Derin Güre Special Studies 3110842
Aylin Ege Special Studies 3110846
Hasan Cömert Special Studies 3110848
Meltem Dayıoğlu Tayfur Special Studies 3110850
Hakan Ercan Special Studies 3110852
Esma Gaygısız Special Studies 3110854
Erkan Erdil Special Studies 3110856
Serap Türüt Aşık Special Studies 3110858
İlhan Can Özen Special Studies 3110860
Elif Akbostancı Özkazanç Special Studies 3110862
Onur Yıldırım Special Studies 3110864
Nadir Öcal Special Studies 3110866
Şirin Saraçoğlu Special Studies 3110868
Ebru Voyvoda Special Studies 3110872
Sheila Pelizzon Special Studies 3110874
Gül İpek Tunç Special Studies 3110876
Serkan Küçükşenel Special Studies 3110882
Dilem Yıldırım Special Studies 3110884
Instructor Special Topics Code
Çınla Akdere Special Topics 3110902
Seven Ağır Special Topics 3110904
Onur Koska Special Topics 3110906
Mürüvvet Büyükboyacı Special Topics 3110908
Nil İpek Şirikçi Special Topics 3110920
Kağan Parmaksız Special Topics 3110922
Erol Taymaz Special Topics 3110926
Eyüp Özveren Special Topics 3110934
Erdal Özmen Special Topics 3110940
Pınar Derin Güre Special Topics 3110942
Aylin Ege Special Topics 3110946
Hasan Cömert Special Topics 3110948
Meltem Dayıoğlu Tayfur Special Topics 3110950
Hakan Ercan Special Topics 3110952
Esma Gaygısız Special Topics 3110954
Erkan Erdil Special Topics 3110956
Serap Türüt Aşık Special Topics 3110958
İlhan Can Özen Special Topics 3110960
Elif Akbostancı Özkazanç Special Topics 3110962
Onur Yıldırım Special Topics 3110964
Nadir Öcal Special Topics 3110966
Şirin Saraçoğlu Special Topics 3110968
Ebru Voyvoda Special Topics 3110972
Sheila Pelizzon Special Topics 3110974
Gül İpek Tunç Special Topics 3110976
Serkan Küçükşenel Special Topics 3110982
Dilem Yıldırım Special Topics 3110984