Last Updated:
28/04/2020 - 07:33


Dear All,

We have learnt with deep regret of the sad passing of our 2019 graduate Elmar Mammadli.

Elmar passed away unexpectedly on March 27, 2020 in Holland, where he was doing his Master’s Degree in Economics. He was born and raised in Azerbaijan and came to study economics here at the Department of Economics, Middle East Technical University. He graduated with High Honors in 2019.

He is remembered by his professors as a kind and gentle person. He was an excellent student. He worked hard with a passion to learn.

Our deepest sympathy goes to his family and friends.

He will be missed dearly. May he rest in peace.

Please share your memories of Elmar and sign the online register. These messages will be passed on to his parents in Azerbaijan.

Department of EconomicsBirinci sınıfın bahar döneminde çok hastaydım ve hastahanede kaldığım sürede derslerden kopmuştum. Okula döndüğümde Elmar ile buluşmuştuk ve asma katta bana kaçırdığım konuları anlatmıştı. Yardımseverdi, kendi sınavlarına çalışmak yerine bana zaman ayıran tek arkadaşımdı. Elmar, üstün zekâya ve kabiliyetlere sahip olan ayrıca çok alçakgönüllü bir insandı. Güvenilir bir dosttu, onu asla unutmayacağız...

Mehmet Aykutlu Özlü


Elmar benim değerli ve samimi bir dostum oldu. O, hayatta ilgi duyduğu konuları paylaşırken ki heyecanıyla, düşünceleriyle, espri anlayışıyla, zekası ve mütevazı karakteriyle zihnimde kalacaktır. Düşüncelerini ifade ederken ki özeni her davranışında ve tavrında görebilirdiniz bu yüzden çevresine karşı da yardımseverliğiyle ODTÜ İktisat'ı benim için özel kılan birisi oldu. Onu tanıyıp paylaşımda bulunduğumuz için mutluyum ve hiç unutmayacağım...

Berk Tırak


Elmar, bölümümüzün en başarılı öğrencilerinden biriydi. Birçok sohbetimizde iktisadi teoriler hakkında konuşur ve yeri geldiğinde de eleştirilerde bulunurduk. Bu sohbetler esnasında da espritüel yaklaşımıyla konuları benim için ilgi çekici hale getirirdi. Özellikle de Krugman’ın sıkı bir takipçisi olduğunu söyleyebilirim. Elmar, yaşama sevincine sahip ve idealleri olan biriydi. Benim çok değerli bir arkadaşımdı. Başımız sağ olsun.

Törehan Çağrı Kara


Elmar Makroekonomik Teori dersimdeki en iyi öğrencilerimden biriydi. İktisat Bölümünü ikinci olarak bitirmiş ve yüksek lisans eğitimi için yurtdışına gitmişti. İktisat bölümünü ve biz hocalarını gururlandırmıştı. Böylesi başarılı, akıllı, iyi bir insanı, sevgili öğrencimizi, kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz İktisat Bölümü olarak. Işıklar içinde uyusun. Ailesine ve tüm sevdiklerine sabırlar diliyorum.

Doç. Dr. Pınar Derin-Güre


Elmar'ın o mahçup yüzünü, ışıldayan gözlerini ve hafif gülümsemeyle kapıda belirip sorduğu o güzel soruları hiç unutmayacağım. Hiç ders kaçırmayan, hep düşünceli, hep sakin, her zaman sorumluluk sahibi örnek bir öğrenciydin Elmar... mekanın cennet olsun, ışıklar içinde uyu....

Onur Yıldırım